Komemiut

רעיונות היכרויות מהנים שישאירו אתכם מאורסים ומבדרים

רעיונות היכרויות מהנים שישאירו אתכם מאורסים ומבדרים

דייט ראשון טוב צריך לאפשר לכם להכיר אחד את השני בלי להכריח שיחה מביכה. השתתפות במופע קומדיה, ביקור במוזיאון או פעילות פעילה יכולים לעזור לך למצוא בסיס משותף. נסו יחד משהו חדש כדי ליצור מרחב לפגיעות ולהכין את הבמה לקשר חזק.

דייטים ראשונים עוסקים בבניית קשר ראשוני וגילוי מה המשותף לכם. יתר על כן, דייט ארוחת ערב טיפוסי יכול להרגיש מביך לאחר שמיצית את כל נושאי השיחה הרגילים ולא מוצאים עוד מה לדון בו. זו הסיבה שחלק מהדייטים הראשונים הטובים ביותר מתמקדים בפעילות כמו באולינג, טעימות יין ומוזיאונים להיסטוריה, שכולם מספקים שפע של נושאי דיון תוך יצירת הפסקות טבעיות משיחה.

להלן, מאמני היכרויות חולקים 20 דייטים ראשונים אפשריים שיהיו מהנים, מרתקים ובלתי נשכחים.

1. צאו לטייל

להסתובב יכול לעזור לך להשתחרר ולעודד את שניכם לשתף בצורה פגיעות יותר מאשר כשאתם יושבים בסגנון ראיון אחד מול השני. בנוסף, אתה יכול לקבל תחושה של איך מישהו מקיים אינטראקציה עם הסביבה שלו.

צאו לטייל

אתה יכול בקלות ללמוד דבר או שניים על תחומי העניין של הדייט שלך תוך כדי חקירה משותפת – למשל, אם הם להוטים להיכנס לחנות ספרים או לעצור ללטף כלב.

2. השתתפו בשיעור אמנות

מחקר קטן של 2019 מצא שזוגות שהשתתפו בשיעור אמנות חוו עלייה בייצור של אוקסיטוצין, הורמון שמשחק תפקיד בחיבור ובבניית אמון. למרות שכל אחד מבני הזוג יצר את עבודת האמנות האישית שלו, החוקרים הבחינו שזוגות נשארו מחוברים על ידי עיסוק במגע פיזי ועידוד אחד את השני לאורך החוויה.

אתה לא צריך להיות אמן מיומן כדי ליהנות בשיעור ציור, ציור או קדרות. פעילויות אלה מציעות הזדמנות להציג את היצירתיות שלך – ולא תצטרך לדאוג להפוגות מביכות בשיחה כי תהיה לך פעילות ספציפית להתמקד בה.

3. צאו לסיור במבשלה או ביקב

אתה יכול לסייר במבשלה מקומית או ביקב כדי לראות איך מכינים את המשקאות שלהם. זה מספק הזדמנות ללמוד משהו חדש ביחד, ותמיד יש סיכוי שתמצא בירה או יין אהובים חדשים לחלוק בתאריכים עתידיים.

הסיורים האלה הם במקרה גם פרק הזמן המושלם לדייט ראשון – כשעה – וזה מספיק רק כדי להבין אם יש קשר או אין, ובכל זאת משאירים מקום לקצת סקרנות לחקור בדייט השני.

4. לראות תוכנית קומית

מופע סטנד-אפ או אלתור הוא דייט ראשון מושלם מכיוון שזו חווית חיבור מהנה שמאפשרת לך לראות אם אתה חולק את אותו חוש הומור או לא. צחוק גם עוזר לרכך עצבים ולפתוח אותך, ויוצר מקום לשיחה עמוקה יותר.

תוך כדי שתייה או מתאבן ביחד, תוכלו לחשוב על מה שנהניתם בהופעה וללמוד קצת יותר אחד על השני.

5. תעשה פעילות גופנית

מחקר קטן משנת 2011 על סטודנטים לתואר ראשון מצא שיש עלייה ברמות המשיכה בין סטודנטים וסטודנטיות לאחר שהשתתפו בפעילות גופנית כלשהי המעודדת אדרנלין. ככל שהאדרנלין של המשתתפים גבוה יותר בעקבות פעילות, כך רמות המשיכה שלהם עלו יותר.

ייתכן שהדבר נובע בחלקו מהעובדה שמצבים מרתקים מעוררים גם שחרור של דופמין, הורמון הקשור להנאה ולמוטיבציה לחפש תגמולים.

תעשה פעילות גופנית

6. בדוק את הידע שלך בליל טריוויה

במקום פשוט לצאת לשתות, שקול להיפגש בבר או מסעדה מקומיים במהלך ערב טריוויה כדי להגדיל את פוטנציאל החיבור.

ראשית, אתה עשוי לגלות כמה תחומי עניין משותפים תוך הצגת הידע המעורפל שלך בנושאים ספציפיים, כמו ספורט, סרטים ותרבות פופ. אתה גם תראה איך זה מרגיש לעבוד כצוות, מה שיכול לשפוך קצת תובנות לגבי האם למערכת היחסים המתהווה שלך יש פוטנציאל.

7. לנהל שיחה על קפה

מפגש קפה של שבת או ראשון בבוקר יכול להרגיש קצת יותר נינוח מארוחת ערב בסוף השבוע. כדי שהשיחה תמשיך לזרום, בואו מוכנים עם כמה שאלות שתוכלו לשאול זה את זה בתורו.

8. לך לזרוק גרזן

מחקרים מראים שדייטים מרגשים המתמקדים בפעילויות חדשות נוטים יותר להגביר את הקרבה ואיכות היחסים מאשר פעילויות הנחשבות לשגרתיות ונעימות.

לכן, אולי כדאי שתשקול לנסות משהו שאתה והדייט שלך מעולם לא עשיתם קודם לכן, כמו זריקת גרזן – מה שיכול גם לספק שחרור קטרטי נחמד מלחץ או מתח.

9. ערכו פיקניק בפארק

שיתוף ארוחה בפיקניק הוא אחד הרעיונות האהובים ביותר לדייט מכיוון שהוא יכול ליצור אווירה נינוחה ונוחה יותר מארוחת ערב במסעדה. בנוסף, הטבע יכול ליצור סביבה רגועה ומרגיעה לדייט ראשון.

תכננו את זה בסגנון בישול, שבו אתם והדייט שלכם כל אחד אורזים משקאות ונשכים לחלוק.

10. חקור שוק איכרים

לא רק ששווקי איכרים מספקים אינסוף שיחות, אלא הם גם מאפשרים לך ללמוד על הטעמים של זה תוך כדי עיון בספקים.

בנוסף, אם דברים הולכים כשורה, אולי תרצו אפילו לאסוף כמה מרכיבים עונתיים כדי להכין ארוחת ערב בבית ביחד לדייט השני שלכם.

11. קבלו קינוח

בעוד שארוחת ערב עשויה להיות תוכנית הדייט הראשון המסורתית יותר, מחקרים מראים שקינוח עשוי להיות אופציה טובה יותר – בין אם תפגשו במאפייה מקומית לסופגניות או במסעדה יוקרתית לקרם ברולה.

מחקר משנת 2015 מצא שסטודנטים במכללה שצרכו פינוק מתוק במהלך סקר נוטים הרבה יותר להביע עניין בדייט שלהם ולהרגיש חיובי יותר לגבי מערכת יחסים רומנטית היפותטית מאשר אלה שצרכו חטיף מלוח.

קבלו קינוח

12. מתנדב

התנדבות יכולה לקדם תחושה של עבודת צוות, לעזור לכם להתחבר למטרות משותפות ולשפוך אור על יכולתו של זה לחמלה ואמפתיה.

הקפידו לבחור פעילות שתאפשר לכם ליצור אינטראקציה זה עם זה, כמו איסוף אשפה על החוף עבור ארגון שימור, נטיעת עץ לתוכנית גינון עירונית או טיול כלבים יחד למקלט לבעלי חיים.

רק זכור שזה עשוי לכלול קצת תיאום ותכנון מראש.

13. לבקר במוזיאון או גלריה לאמנות

בין אם תחליט לבדוק תערוכה על פסלים מצריים עתיקים או צילום עכשווי, תכנון דייט במוזיאון או בגלריה יכול לתת לך הרבה על מה לדון, אומר רוז.

הערה על היצירות עשויה לחשוף פרטים מעניינים על האישיות, העדפותיו וחוויותיו של זה.

לא רק זה, אלא שאמנות יכולה לעורר תגובות רגשיות חזקות שעוזרות לך ולדייט שלך לצלול לנושאים עמוקים יותר במקום רק לעסוק בשיחות חולין רגילות.

14. קח שיעור נשימה

עבודת נשימה, הכוללת שליטה מודעת בנשימה שלך באמצעות תרגילים שונים, צברה פופולריות כאשר מחקר חושף את היתרונות הפוטנציאליים הרבים של תרגול זה – כמו הפחתת מתח.

שיעור נשימה יכול להיות דרך נפלאה להתחבר לדייט שלך ולקלוף שכבות של שמירה שלרוב יכול לקחת הרבה יותר זמן להתפוגג. עבודת נשימה עוברת גם דרך העצבים, מה שעוזר לך ולדייט שלך להרגיש בנוח.

השיעור עצמו אולי לא נותן הרבה זמן לאינטראקציה, אבל החוויה מציעה הרבה על מה לדבר. לאחר סיום השיעור, תוכלו להרהר בחוויה המשותפת על גבי לאטה או שייק.

15. הירשמו לשיעור בישול

השתתפות בשיעור בישול מעשית יכולה לספר לך הרבה על הדייט שלך.

האם הם מסוגלים לקבל הוראה היטב? האם הם קצת פרפקציוניסטים? האם הם בעלי נטייה יצירתית? אתה יכול להתבונן בכל הדברים האלה בזמן הכנת ארוחה משותפת.

כמו כן, הדרך שבה אתם עובדים יחד במטבח יכולה לרמוז כיצד תעבדו יחד במערכת היחסים.

16. פגע בטווח הנסיעה

גם אם אין לך כישורי גולף להשוויץ בו, לחבוט בכמה כדורים בטווח נסיעה מקומי יכולה להיות דרך מהנה לבלות אחר צהריים או ערב.

באופן בלתי נמנע יהיו כמה יריות רעות, שיאפשרו לך לראות איך האדם מתמודד עם הרגעים הפגיעים האלה. למשל, האם יש להם מזג? צד תחרותי? נראה שהם לא לוקחים את עצמם יותר מדי ברצינות?"

בקיצור, זה יכול לספק הצצה לאופן שבו הם מתמודדים עם מצבים לא נוחים.

פגע בטווח הנסיעה

17. נסה משאית אוכל

וותר על המסעדה המחניקה לארוחות מזדמנות ממשאית אוכל מקומית בדייט הראשון הבא שלך.

לא רק שזה בדרך כלל זול יותר ממסעדה מפוארת, אלא שהסביבה הנינוחה עשויה לעזור לך להרגיש יותר בנוח. והכי חשוב, לא תצטרכו להתמודד עם הנפת השרת שלכם או המתנה לצ'ק, מה שאומר שתוכלו להתמקד באופן מלא בהיכרות טובה יותר זה עם זה.

18. לשחק משחקי קופסא

לאתגר אחד את השני למשחק של מונופול, ריסק, Scrabble או Yahtzee עשוי לחולל פלאים עבור הקשר שלכם בדייט ראשון.

מחקר קטן משנת 2019 מצא שזוגות ששיחקו יחד במשחקי לוח חוו עלייה באוקסיטוצין, "הורמון ההתכרבלות". המתאם החיובי הזה היה משמעותי במיוחד אצל נשים, שלהן עליית אוקסיטוצין גדולה אף יותר במהלך המשחקים מאשר גברים.

מכיוון שמאמני היכרויות לא ממליצים להזמין דייט ראשון לביתך מטעמי בטיחות, ההימור הטוב ביותר שלך הוא להביא את המשחקים למבשלת בירה, בית קפה או פארק מקומיים.

19. בדוק קצת מוזיקה חיה

על פי סקר משנת 2019, 81% מהאנשים שהלכו להופעה בדייט ראשון יצאו גם לדייט שני – בנוסף, זוגות שנהנו ממוזיקה ביחד הבחינו בשיפורים בתקשורת, בקשר הרגשי ובשביעות הרצון הכללית מהיחסים שלהם.

בהתבסס על הממצאים האלה, אולי כדאי שתתכנן להשתתף בקונצרט, בערב מיקרופון פתוח או בר מקומי עם מוזיקה חיה בדייט ראשון. המשמעות של קיום הופעה לצפייה פירושה שלא תצטרכו להילחץ על המשך השיחה ללא הפסקה, והמוזיקה עצמה עשויה לעורר כמה שיחות משמעותיות על העדפות משותפות לכם.

20. עבדו דרך חדר בריחה

מחקר קטן משנת 2017 מצא ראיות המצביעות על כך שחדרי בריחה יכולים לטפח תקשורת מילולית, ובמקביל לעזור לאנשים להוריד עכבות חברתיות ולתרגל מיומנויות שיתוף פעולה.

עבדו דרך חדר בריחה

הגיוני שחיפוש אחר רמזים ופתרון חידות במשחק הרפתקאות מהחיים האמיתיים יעבוד טוב לדייט ראשון מכיוון שהמשימות האלה מאפשרות לך לראות איך אתה עובד כצוות. כמו כן, אין צורך בשיחות חולין מביכות בחדרי בריחה – תהיו עסוקים מדי בלנסות להבין את הצעד הבא שלכם.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן